start l fotografia lotnicza l fotografia panoramiczna l realizacje l kontakt


Fotografia Lotnicza


Dysponujemy bezzałogowym sprzętem, który umożliwia nam fotografowanie na wysokościach od 5 do 300 m. Taki sprzęt sprawia, że jesteśmy mobilni i mamy możliwość wykonywania zdjęć nawet nad miastami, przy gęstej zabudowie, w miejscach oddalonych od lotniska. Daje nam to przewagę nad tradycyjną fotografią lotniczą z samolotu lub paralotni i znacznie obniża koszty.
Dzięki stosowanej technologii nie jesteśmy również ograniczeni czasem, a sesja może trwać nawet kilka godzin. Fotografując dysponujemy stałym podglądem obrazu z aparatu i mamy możliwość dowolnego pozycjonowania aparatu fotograficznego w powietrzu, w związku z czym zdjęcia mogą być wykonywane pod każdym kątem, tak aby uzyskać najlepsze ujęcia.
Wykonujemy również nocną fotografię lotniczą, co z uwagi na długie czasy naświetleń, jest niemożliwe do uzyskania przy tradycyjnej fotografii z lotu ptaka.

Dziedziny, w których fotografia lotnicza jest niezastąpiona:

- hotele, turystyka
Warto pokazać hotel, sanatorium czy pensjonat z lotu ptaka. Szczególnie jeżeli znajduje się w ciekawej okolicy. Można takie zdjęcia wykorzystywać na stronach www, w folderach i wszelkich materiałach reklamowych.
Z lotu ptaka można też pokazać atrakcje turystyczne; architekturę, zabytki, krajobraz, plaże, parki, jeziora, porty itp.

- budownictwo, inwestycje deweloperskie
Przy powstawaniu nowej inwestycji warto przedstawić ją w atrakcyjny sposób. Dzięki zdjęciom lotniczym można pokazać ukształtowanie terenu, bliskość lasu, morza, jeziora, czy centrum miasta. Zdjęcie z lotu ptaka może być również wykorzystane jako "baza" w wizualizacjach, jak i przy dokumentowaniu kolejnych etapów budowy.

- promocja miast
Miasto z perspektywy lotu ptaka wygląda zupełnie inaczej. Fotografia lotnicza może w pełni przedstawić walory krajobrazu. Zdjęcia mogą być wykorzystywane w albumach, folderach, przewodnikach, na plakatach, pocztówkach, kalendarzach itp.

- przemysł i biznes
Fotografowanie z lotu ptaka zakładów przemysłowych i fabryk służyć może celom zarówno promocyjnym, jak i inwentaryzacyjnym. Może też służyć do prezentacji siedzib firm, centrów handlowych, czy też obiektów sportowych.

- prace naukowe, badawcze i kartograficzne
Zdjęcia z lotu ptaka na potrzeby archeologii mogą być wykorzystywane zarówno do dokumentowania już istniejących stanowisk archeologicznych, jak i w celu ich wyszukiwania. Z lotu ptaka można obserwować niewidoczne z powierzchni ziemi zjawiska w ukształtowaniu terenu czy odmienności roślinności. Fotografie lotnicze znajdują też zastosowanie w kartografii.

- infrastruktura
Drogi, mosty, linie kolejowe, rurociągi - pełny obraz takich obiektów można uzyskać fotografując je z lotu ptaka.

Nasze zdjęcia lotnicze charakteryzują się wysoką jakością zarówno techniczną jak i artystyczną. Są wykonywane profesjonalnym sprzętem bezzałogowym, nad którym mamy pełną kontrolę. To my decydujemy pod jakim kątem, w jakim momencie i z jakiej wysokości robiona jest fotografia. Dzięki stosowaniu fotografii cyfrowej o wysokiej rozdzielczości, zdjęcia można drukować w nawet bardzo dużych formatach.